پرش لینک ها

خطای Sorry You Are Not Allowed to Access This Page

خطای Sorry You Are Not Allowed to Access This Page

اگه سعی کردید به یک صفحه تنظیمات در Rank Math دسترسی پیدا کنید اما در عوض با صفحه خطای Sorry You Are Not Allowed to Access This Page مواجه شدید جای خوبی اومدید! در ادامه این مقاله از سایت جرگه همراه ما باشید تا علت و نحوه رفع اون رو در طراحی سایت به شما بگوییم. این خطا نشان میده که شما مجوزهای لازم برای مشاهده صفحه یا ذخیره تغییرات رو ندارید و می بایست اون ها رو رفع کنید.🎀

Sorry, You Are Not Allowed to Access This Page
Sorry, You Are Not Allowed to Access This Page

نحوه تشخیص و رفع مجوزهای وردپرس

به دلایل مختلفی می تونید با این خطای مجوزها مواجه بشید و در این مقاله جرگه، به شما کمک می‌کنیم مشکل رو در طراحی سایت زنجان عیب‌یابی کنید و مراحل رفع اون‌ها رو به شما آموزش میدیم.

تنظیمات وردپرس رو برای عدم تطابق URL بررسی کنید

ابتدا، باید بررسی کنید که هیچ گونه عدم تطابق در URL های تنظیمات وردپرس شما وجود نداره. با رفتن به WordPress Dashboard → Settings → General شروع کنید.

اطمینان حاصل کنید که فیلدهای آدرس وردپرس (URL) و آدرس سایت (URL) دارای URL یکسان هستن، همونطور که در زیر نشان داده شده. اگه از نظر www و http:// مغایرتی وجود داشت، نسخه دلخواه خود رو در هر دو قسمت تنظیم کنید و تغییرات خود رو ذخیره کنید.

 تنظیمات وردپرس رو برای عدم تطابق URL بررسی کنید
تنظیمات وردپرس رو برای عدم تطابق URL بررسی کنید

بررسی کنید که آیا از حساب مدیریت استفاده می کنید یا نه !

برای دسترسی به برخی از تنظیمات داخل Rank Math، باید قابلیت‌های کاربر مربوطه رو داشته باشید. اگه نمی تونید به صفحه خاصی دسترسی پیدا کنید، بررسی کنید که آیا از یک حساب مدیریت استفاده می کنید یا نه. به طور پیش‌فرض، یک حساب مدیر تنظیم شده که همه قابلیت‌های کاربر رو داشته باشه. در مرحله بعد، سعی کنید با یک حساب مدیریت به همان صفحه دسترسی پیدا کنید تا ببینید آیا مشکل برطرف شده یا نه.

اگه مشکل همچنان ادامه داشت، به مرحله بعدی برید.👇

دسترسی خودتون رو با Role Manager بررسی کنید

مرحله بعدی این هست که بررسی کنید آیا به تنظیمات Role Manager در Rank Math دسترسی دارید یا خیر.

Role Manager
Role Manager

اگه به Role Manager دسترسی دارید، مطمئن بشید که نقش کاربری شما با تمام قابلیت‌های کاربر مورد نیاز اعطا شده. پس از فعال کردن قابلیت های مورد نیاز کاربر، روی دکمه Update Capabilities در پایین صفحه کلیک کنید تا تغییرات منعکس شود.

 Update Capabilities
Update Capabilities

حالا بررسی کنید که آیا مشکل حل شده یا خیر.

اگه همچنان با مشکل مواجه هستید، مراحل زیر رو دنبال کنید.

بررسی کنید که آیا Rank Math Network-Wide رو فعال کردید

اگه در محیط multisite کار می کنید، این خطا زمانی رخ میده که Rank Math به درستی نصب نشده باشه.

اگه قصد دارید از Rank Math در سراسر شبکه خود استفاده کنید، باید افزونه Network Activate Rank Math رو نصب کرده و اون رو فعال کنید. اما اگه می خواید از Rank Math فقط در زیر سایت های خاصی استفاده کنید، باید Rank Math رو در شبکه نصب کنید (اما فعال نشده ) و سپس افزونه رو در زیر سایت های خاص فعال کنید.

مدیران سایت به تنهایی نمی تونن افزونه جدیدی رو نصب کنن و فقط Super admin می تونه افزونه Rank Math رو روی Network Admin نصب کنه. هنگامی که پلاگین Rank Math در سراسر شبکه نصب شد، مدیران سایت فقط می تونن Rank Math رو در زیر سایت خود فعال یا غیرفعال کنن.

Rank Math رو حذف نصب کنید و دوباره نصب کنید

آخرین روش این هست که افزونه Rank Math رو به طور کامل حذف کنید و سپس یک بار دیگر اون رو نصب کنید.

در طول این فرآیند حذف، همه داده‌های Rank Math، از جمله تنظیمات و ابرداده‌های پست‌ها و کاربران خودتون رو از دست خواهید داد. از این رو به شما توصیه می کنیم از تمام پیکربندی های Rank Math خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و قبل از ادامه، داده ها رو در سیستم خود پست کنید.

خارج کردن تنظیمات رنک مث: می تونید از ویژگی Export Settings Rank Math برای ذخیره یک کپی از تنظیمات Rank Math در سیستم خود استفاده کنید.

خارج کردن ابرداده SEO Rank Math: اگه کاربر Rank Math PRO هستید، می تونید یک کپی از ابرداده SEO خودتون رو به عنوان یک فایل CSV در سیستم خود ذخیره کنید. اگه شما یک کاربر Rank Math Free هستید، می تونید از گزینه Export در داشبورد وردپرس خود برای ایجاد یک نسخه پشتیبان از وب سایت خود با فرمت XML استفاده کنید.

هنگامی که یک نسخه پشتیبان ایجاد کردید، قطعه کد زیر را به فایل rank-math.php تم خود اضافه کنید.

/**
 * Filter to remove Rank Math data from the database
 */
add_filter( 'rank_math_clear_data_on_uninstall', '__return_true' );

سپس پلاگین Rank Math رو از صفحه افزونه ها در قسمت مدیریت وردپرس خود غیرفعال و حذف نصب کنید.

حالا افزونه Rank Math رو یک بار دیگر نصب کنید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده یا نه. پس از رفع مشکل، تنظیمات Rank Math خودتون رو با استفاده از ویژگی Import Settings Rank Math وارد کنید.
در مرحله بعد، باید ابرداده SEO خود رو وارد کنید. اگه از روش CSV استفاده کردید، می تونید فایل CSV رو وارد کنید. در عوض، اگه یک نسخه پشتیبان از اطلاعات وب سایت خود با XML ایجاد کردید، از وارد کننده وردپرس برای بازیابی متادیتا استفاده کنید.
امیدواریم با استفاده از مطالبی که توی این مقاله برای شما آوردیم بتونید این مشکل رو رفع کنید. هر سوالی داشتید برای ما کامنت کنید و یا اگه روش دیگه ای برای رفع این مشکل میدونید برای ما بنویسید.

پیام بگذارید

Home
Account
Cart
Search