پرش لینک ها

اضافه کردن rel=ugc به لینک ها در نظرات را متوقف کنید!

اضافه کردن rel=ugc به لینک ها در نظرات را متوقف کنید!

Rank Math به طور خودکار ویژگی UGC رو به لینک های موجود در نظرات اضافه می کنه. اما اگه ترجیح میدید رنک مث رو از افزودن این ویژگی به لینک ها متوقف کنید و اضافه کردن rel=ugc تمام بشه، در این مقاله از سایت جرگه، نحوه انجام این کار رو به شما نشان خواهیم داد.

بیایید با درک ویژگی UGC شروع کنیم.

ویژگی UGC چیست؟

ویژگی UGC (محتوای تولید شده توسط کاربر) به موتورهای جستجو این امکان رو میده تا بفهمن که برخی از لینک ها به صورت ویرایشی تایید نمیشن. تگ UGC همچنین به گوگل اطلاع میده که این پیوند در محتوای تولید شده توسط کاربر، مانند نظر کاربر یا forum post، گنجانده شده و روشن می کنه که این لینک یک تبلیغ نیست.

ویژگی UGC «محتوای تولید شده توسط کاربر» به این صورت هست:

<a href="http://www.example.com/" rel="ugc">Example UGC text</a>

لینک های UGC مشابه لینک های nofollow کار می کنن. اونها همچنین به گوگل اطلاع میدن که اون پیوند خاص رو دنبال نکنه یا به اون رای نده.

تاثیر ویژگی UGC بر سئو

هر دو ویژگی UGC و nofollow هیچ اعتباری رو پشت سر نمی گذارن و بر رتبه بندی سئو تأثیر نمی گذارن. ویژگی UGC به مدیران وب‌سایت اجازه میده ثابت کنن که لینک‌های خاصی رو در سایت خود کنترل یا تأیید نمی‌کنن، به‌ویژه از محتوای تولید شده توسط کاربر مانند نظرات و پست‌های انجمن یا همون forum posts.

چگونه اضافه کردن rel=”ugc” به لینک ها در نظرات رو متوقف کنیم؟

طبق اعلام گوگل در 10 سپتامبر 2019، رنک مث ویژگی UGC رو اضافه کرد؛ زیرا پیوندهای موجود در نظرات توسط کاربر ایجاد می شوند. وردپرس 5.3 توابع جدیدی را برای افزودن ویژگی UGC به لینک ها و پیاده سازی آن ها در نظرات معرفی کرده است و از این رو دیگر نیازی به نگرانی در مورد این ویژگی نیست.

اگر همچنان می‌خواهید این ویژگی را حذف کنید، لطفاً کد فیلتر زیر را به موضوع خود اضافه کنید:

add_filter( ‘rank_math/frontend/add_ugc_attribute’, ‘__return_false’ );

و، همین! اگر هنوز در مورد نحوه توقف افزودن rel=’ugc’ به پیوندهای موجود در نظرات سؤالی دارید – همیشه خوشحال می‌شوید با تیم پشتیبانی اختصاصی ما تماس بگیرید، و ما 24/7، 365 روز سال در دسترس هستیم. …

پیام بگذارید

Home
Account
Cart
Search