پرش لینک ها

نحوه رفع خطا Invalid object type for field item

خطا Invalid object type for field ‘item

خطا Invalid object type for field item؛ ابزارهای آزمایش اسکیما مانند ابزار Rich Results Test و Schema Validator می‌تونن به شناسایی مغایرت‌ها با کد اضافه شده Schema Markup کمک کنن و اگر در حین اعتبارسنجی Schema خودتون با خطای Invalid Object برای فیلد item مواجه شدید، در ادامه این مطلب از سایت جرگه به شما نشان خواهیم داد که چگونه خطا رو شناسایی و سپس رفع کنید. اگر در طراحی سایت خود به این مشکل برخوردید، همراه ما باشید. 💌

شناسایی و رفع خطای اسکیما

Item یک ویژگی Schema ست که می تونه در زیر انواع ListItem یا DataFeedItem Schema قرار بگیره. مقدار پذیرفته شده برای Item Thing هست که یک نوع طرح کلی و شامل تعدادی ویژگی ست.

Rank Math از ویژگی Item در انواع Schema داخلی مانند Breadcrumb Schema استفاده می کنه. اما، همونطور که می دونید، با Rank Math PRO’s Custom Schema Generator، می تونید هر نوع Schema رو بسازید و بدون زحمت از اون در طراحی سایت شرکتی خود استفاده کنید.

بنابراین، اولین قدم در اشکال زدایی، شناسایی نوع Schema خاصی ست که این خطا رو ایجاد می کنه. اگه می‌تونید نوع Schema رو شناسایی کنید، این آموزش رو بر اساس نوع Schema ادامه بدید.

اسکیما سفارشی Custom Schema

اگه می‌تونید تشخیص بدید که خطای Schema از یک اسکیما سفارشی هست که با Custom Schema Generator / Advanced Schema Editor ایجاد کردید، سپس Schema خاص رو با Rank Math باز کنید.

همانطور که اشاره کردیم، ویژگی آیتم فقط Thing رو به عنوان مقدار خود می پذیره و در اینجا میتونید ویژگی های پذیرفته شده برای Thing رو پیدا کنید.

حالا ویژگی‌هایی رو که در زیر آیتم قرار داده‌اید مرور کنید و بررسی کنید که آیا دارای خاصیتی هست که دستورالعمل‌ها رو نقض می‌کنه یا خیر. اگر می‌توانید هر کدام را پیدا کنید، آن را با یک ویژگی و مقدار پذیرفته شده حذف/جایگزین کنید. در نهایت، Schema Markup ایجاد شده رو بررسی کنید تا ببینید آیا مشکل حل میشه یا خیر.

اسکیما Breadcrumb

اگه مشکل ناشی از Breadcrumb Schema رو بررسی کردید، سپس به KB مفصل رنک در مورد Breadcrumb Schema مراجعه کنید تا بررسی کنید که آیا Breadcrumb Schema رو به درستی پیکربندی کردید یا نه!

درصورتی‌که، اگر breadcrumbs رو همانطور که در KB رنک مث، پیکربندی کردید، اما همچنان یک خطای Schema دریافت می‌کنید، ممکن هست با موضوع یا سایر افزونه‌های نصب‌شده در وب‌سایت‌تان تضاد داشته باشه.

برای تأیید تداخل theme/plugin، می‌تونید مراحلی رو که در زیر توضیح داده شده، دنبال کنید.

افزونه بررسی عیب یابی رو نصب کنید

برای عیب یابی وب سایت تون، افزونه Health Check and Troubleshooting رو مانند تصویر زیر از مخزن وردپرس نصب کنید.

افزونه بررسی عیب یابی رو نصب کنید

حالت عیب یابی را فعال کنید

در مرحله بعد، به Tools → Site Health → Troubleshooting در قسمت مدیریت وردپرس خود برید. روی Enable Troubleshooting Mode کلیک کنید.

حالت عیب یابی را فعال کنید
حالت عیب یابی را فعال کنید

Rank Math را فعال کنید

در حالت عیب‌یابی، همه افزونه‌ها غیرفعال شده و به تم پیش‌فرض تغییر می‌کنن. حالا Rank Math و Rank Math PRO رو مانند تصویر زیر فعال کنید.

Rank Math را فعال کنید
Rank Math را فعال کنید

برای اینکه breadcrumbs  ظاهر بشه، باید تابع breadcrumbs رو به فایل قالب پیش‌فرض تم اضافه کنید.

به WordPress Dashboard → Appearance → Theme File Editor → header.php (در مورد تم کلاسیک) برید.

ویرایشگر پرونده پروژه
ویرایشگر پرونده پوسته

سپس کد زیر رو اضافه کنید.

/**
 * Use the following code in your theme template files to display breadcrumbs:
 */
<?php if (function_exists('rank_math_the_breadcrumbs')) rank_math_the_breadcrumbs(); ?>
کد مورد نظر

فایل رو برای ذخیره تغییرات به‌روزرسانی کنید و اکنون Schema Markup ایجاد شده رو بررسی کنید تا ببینید آیا می‌تونید خطا رو تکرار کنید. اگه می تونید، یک تیکت پشتیبانی باز کنید و کارشناس پشتیبانی ما مشکل رو بررسی خواهد کرد.

تضاد با موضوع رو بررسی کنید

اگه نشانه گذاری اسکیما ایجاد شده هیچ خطایی نداره، به تم فعلی خود بروید.

مطمئن شوید که تابع breadcrumbs به فایل تم شما اضافه شده، و سپس کد Schema Markup رو تأیید کنید تا ببینید آیا می‌تونید خطا رو تکرار کنید یا نه.

اگر می‌تونید مشکل را دوباره تکرار کنید، می‌تونید تأیید کنید که در افزودن اسکیما Breadcrumb با موضوع شما تضاد وجود داره و باید با پشتیبانی تم خود تماس بگیرید تا مشکل رو حل کنید.

تداخل با افزونه ها رو بررسی کنید

درصورتی‌که نمی‌تونید مشکل رو با موضوع دوباره تکرار کنید، پس:

  • یکی از افزونه های نصب شده رو فعال کنید.
  • نشانه گذاری اسکیما ایجاد شده را بررسی کنید.

اگه می‌تونید خطا رو تکرار کنید، آخرین افزونه فعال‌شده همون چیزی هست که مشکل رو ایجاد می‌کنه. اگه نه، این مراحل رو تکرار کنید و پلاگین های دیگر رو یکی یکی فعال کنید تا افزونه ای که با طرح Breadcrumb در تضاد هست شناسایی بشه.

پس از تأیید تداخل با یک افزونه، برای حل مشکل با تیم پشتیبانی افزونه تماس بگیرید.

امیدواریم بتونید با کمک مواردی که در این مطلب به اون پرداختید نحوه رفع خطا Invalid object type for field ‘item رو یاد بگیرید. اگه به هر دلیلی نتونستید این مشکل رو رفع کنید مشکلی نیست! برای ما مشکل تون رو کامنت کنید تا ما به شما کمک کنیم. به نظر شما بهترین راه برای رفع این مشکل چیه؟

پیام بگذارید

Home
Account
Cart
Search