پرش لینک ها

نحوه قرار دادن رنک مث در لیست سفید Wordfence

نحوه قرار دادن رنک مث در لیست سفید Wordfence

نحوه قرار دادن رنک مث در لیست سفید Wordfence خیلی ساده ست! 🌸 رنک مث از REST API برای ذخیره ابرداده در وب سایت شما استفاده می کنه. اگه پلاگین‌های امنیتی مانند Wordfence رو روی وب‌سایت خود نصب کردید و در یک موقعیت غیرمحتمل، اگه مسیرهای REST Rank Math مسدود شدن، باید Rank Math رو در Wordfence در لیست سفید قرار بدید.

در این آموزش از سایت جرگه، شما رو با نحوه قرار دادن رنک مث در لیست سفید طی طراحی سایت آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

فعال کردن حالت یادگیری در Wordfence

فایروال برنامه وب Wordfence به دنبال الگوهای حمله معمولی در درخواست های وب سایت شما میشه و سپس اونها رو برای ایمن سازی وب سایت شما مسدود می کنه. اما گاهی اوقات، این می تونه مثبت کاذب باشه و Wordfence ممکن هست عملکردی رو که در وب سایت خود استفاده می کنید مسدود کنه.

برای کمک به Wordfence که حملات مشکوک و عملکرد وب سایت شما رو تشخیص بده، دارای ویژگی به نام حالت یادگیری ست.

هنگامی که Wordfence رو در حالت یادگیری قرار میدید، Wordfence شروع به یادگیری درخواست هایی می کنه که در طول کارهای روزمره در وب سایت خود می کنید و هر درخواست مشکوکی در این دوره آموزشی به طور خودکار به لیست مجاز اضافه میشه.

این می تونه شانس مسدود کردن عملکردهای منظم وب سایت شما رو کاهش بده. برای تنظیم Wordfence در حالت یادگیری ادامه ی مطلب رو دنبال کنید.

گزینه های فایروال Wordfence رو باز کنید

نحوه قرار دادن رنک مث در لیست سفید
نحوه قرار دادن رنک مث در لیست سفید

ابتدا به Wordfence → Firewall در قسمت مدیریت وردپرس خود برید و سپس گزینه All Firewall Options رو انتخاب کنید.

وضعیت فایروال برنامه وب رو تغییر دهید

تغییر وضعیت فایروال برنامه وب
تغییر وضعیت فایروال برنامه وب

در قسمت Firewall Options، به قسمت Basic Firewall Options برید. همونطور که در زیر نشان داده شده، در زیر وضعیت فایروال برنامه کاربردی وب، حالت یادگیری رو انتخاب کنید.

همچنین می تونید تاریخ رو در قسمت Automatically enable on تنظیم کنید. Wordfence تا این تاریخ در حالت Learning Mode خواهد بود و پس از اون Wordfence محافظت رو فعال می کنه.

Wordfence
Wordfence

رنک مث در لیست سفید افزونه Wordfence

شما باید URL رو با استفاده از ابزار Live Traffic WordFence در لیست سفید قرار بدید تا اون رو برای همه نقش های کاربر اعمال کنید. برای انجام این کار، مطابق شکل زیر به WordFence → Tools → Live Traffic برید.

رنک مث در لیست سفید افزونه Wordfence
رنک مث در لیست سفید افزونه Wordfence

در مرحله بعد، قاعده ای رو که توسط فایروال مسدود شده، پیدا کنید و مانند تصویر زیر، بر روی ADD PARAM TO FIREWALL ALLOWLIST کلیک کنید.

FIREWALL ALLOWLIST
FIREWALL ALLOWLIST

به مسیر WordFence → Firewall → Web Application Firewall → Allowlisted URLs برید و می تونید همانطور که در ادامه نشون داده شده، URL رو در لیست مجاز مشاهده کنید.

Allowlisted URLs
Allowlisted URLs

حالا بررسی کنید که آیا می‌تونید ابرداده‌ها را با Rank Math ذخیره کنید یا نه. اگر مراحل بالا را دنبال کرده‌اید و هنوز مسیرهای Rank Math REST شما توسط Wordfence مسدود می‌شه، برای ما مشکل تون رو کامنت کنید. امیدواریم نحوه قرار دادن رنک مث در لیست سفید Wordfence رو به صورت کامل آموخته باشید. امیدوارم روز خوبی داشته باشید.

پیام بگذارید

Home
Account
Cart
Search