پرش لینک ها

نحوه رفع مشکل «Page Indexed Without Content» در سرچ کنسول گوگل

نحوه رفع مشکل «Page Indexed Without Content» در سرچ کنسول گوگل

نحوه رفع مشکل «Page Indexed Without Content» در سرچ کنسول گوگل، اگه صفحه رو بدون وضعیت هشدار محتوا در سرچ کنسول گوگل و در گزارش وضعیت شاخص رنک مث آنالیتیکس نمایه می‌کنید، به این معنی ست که صفحات شما توسط گوگل ایندکس می‌شن، اما محتوایی در اون صفحات ظاهر نمیشه و این یکی از مشکلات رایج پس از طراحی سایت هست. این می تونه یک مشکل بزرگ در طراحی سایت شرکتی باشه، زیرا از نمایش صفحات شما در نتایج جستجو جلوگیری می کنه و ترافیک رو به سایت شما هدایت می کنه.

در این مقاله جرگه، علت ایجاد این وضعیت هشدار رو توضیح خواهیم داد و چگونه اون رو برطرف کنیم تا محتوای شما به درستی ایندکس و رتبه بندی بشه.

چه چیزی باعث خطا “Page Indexed Without Content” میشه؟

خطا “Page Indexed Without Content” زمانی ایجاد می شه که صفحه ای توسط گوگل ایندکس می شه، اما صفحه هیچ محتوایی نداره. دلایل ممکن هست در گوگل پنهان شده باشه، یا فایل robots.txt صفحه، گوگل رو از فهرست کردن محتوای صفحه مسدود می کنه.

برخی از شایع ترین دلایل این خطا عبارتند از:

  • صفحات دارای محتوای بسیار کمی هستن: اگه صفحات شما خالی یا محتوای بسیار کمی دارن، گوگل نمی تونه اونها رو به درستی ایندکس کنه. در نتیجه، این صفحات در نتایج جستجو ظاهر نمیشن.
  • مسدود شده توسط Robots.txt: اگه صفحات شما توسط robots.txt یا متا تگ مسدود شده باشه، گوگل نمی تونه اونها رو به درستی ایندکس کنه.
  • ساختار محتوا: مشکلی در ساختار صفحه شما وجود داره (مثلاً صفحات شما به خوبی با یکدیگر پیوند ندارن).

چطور می تونم خطا «Page Indexed Without Content» رو پیدا کنم؟

بهترین راه برای یافتن خطا «Page Indexed Without Content» استفاده از کنسول جستجوی گوگل یا گزارش وضعیت فهرست در Rank Math’s Analytics هست.

در Google Search Console به قسمت Coverage در Google Search Console رفته و روی تب Valid with Warnings کلیک کنید.

هشدار «Page Indexed Without Content»
هشدار «Page Indexed Without Content»

سپس بر روی خطا «Page Indexed Without Content» مطابق شکل زیر کلیک کنید:

وضعیت هشدار «Page Indexed Without Content»
وضعیت هشدار «Page Indexed Without Content»

این لیستی از تمام صفحات وب سایت شما رو نشان میده که «Page Indexed Without Content»رو باز می گردونه.

لیست تمام صفحات
لیست تمام صفحات

در تجزیه و تحلیل رنک مث، به وضعیت شاخص در زیر تب Rank Math SEO → Analytics → Index Status برید. در این برگه، data/status صفحات خود و همچنین حضور اونها در گوگل رو دریافت خواهید کرد.

 Index Status
Index Status

علاوه بر این، می تونید وضعیت فهرست پست رو با استفاده از منوی کشویی فیلتر کنید. وقتی وضعیت خاصی رو انتخاب می‌کنید، بگویید «Page Indexed Without Content»، می‌توانید همه پست‌هایی را ببینید که وضعیت فهرست یکسانی دارند.

لیست صفحات
لیست صفحات

پس از دریافت لیست صفحاتی که این وضعیت رو برمی‌گردونن، می‌تونید شروع به عیب‌یابی و رفع مشکل کنید.

رفع خطا “Page Indexed Without Content”

چند راه مختلف وجود داره که می تونید page indexed without content اصلاح کنید:

ساختار صفحه رو بررسی کنید

اگه خطا «Page Indexed Without Content» رو مشاهده کردید، ممکن هست به دلیل مشکل در ساختار وب سایت شما باشه. اگه صفحات شما به خوبی به یکدیگر پیوند داده نشدن، ممکن هست گوگل نتونه اونها رو به درستی ایندکس کنه.

یک ساختار لینک داخلی خوب مهم هست زیرا به گوگل کمک می کنه تا رابطه بین صفحات مختلف وب سایت شما رو درک کنه. همچنین به گوگل کمک می کنه تا وب سایت شما رو به طور کارآمدتر کرال کنه.

Rank Math پست یا صفحه شما رو در زمان واقعی بررسی می کنه و اگه پست یا صفحه شما هیچ لینک داخلی نداشته باشه به شما اطلاع میده. انواع لینک های زیر برای این آزمون واجد شرایط هستن:

  • لینک هایی به پست ها یا صفحات دیگر در وب سایت شما
  • به سایر زیر دامنه های موجود در دامنه اصلی خود لینک داده شده
  • از یک زیر دامنه به دامنه اصلی لینک داده شده

برای شروع ساخت لینک های داخلی، می تونید صفحات مهم خود رو به عنوان محتوای ستونی تنظیم کنید و به Rank Math اجازه بدید پیوندهای داخلی مرتبط رو پیشنهاد بده.

محتوای بیشتری رو به صفحه اضافه کنید

اگه خطا «Page Indexed Without Content» رو مشاهده کردید، ممکن هست به این دلیل باشه که صفحات شما محتوای بسیار کمی دارن. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اگه صفحات شما خالی یا محتوای بسیار کمی داشته باشن، گوگل نمی تونه اونها رو به درستی ایندکس کنه.

برای رفع این مشکل، باید محتوای بیشتری به صفحات خود اضافه کنید. حداقل 600 کلمه از محتوای منحصر به فرد و به خوبی نوشته شده رو هدف قرار دهید. همچنین می‌تونید تصاویر، ویدیوها و اینفوگرافیک‌ها رو اضافه کنید تا به شکستن متن کمک کرده و صفحات خود رو از نظر بصری جذاب‌تر کنید.

اطمینان حاصل کنید که قوانین Robots.Txt به وب سایت شما امکان ایندکس شدن رو میده

مشکل احتمالی دیگه فایل robots.txt شماست. این فایل به گوگل میگه که چه صفحاتی در وب سایت شما باید بخزه و کدام صفحات رو نباید بخزه. اگه به طور تصادفی گوگل رو از خزیدن وب سایت خود مسدود کردید، این می تونه توضیح بده که چرا سایت شما ایندکس نمیشه.

تگ Disallow (در فایل robots.txt وبسایت شما) مانع از خزیدن گوگل در تمام صفحات سایت شما میشه. می تونید تگ Disallow رو بررسی کنید و مطمئن بشید که چنین برچسبی در robots.txt وجود نداره که از ایندکس شدن صفحه شما جلوگیری کنه.

اگه یک تگ غیر مجاز وجود داره، اون رو با استفاده از ویرایشگر robots.txt در Rank Math در Dashboard → Rank Math SEO → General Settings → Edit Robots.txt تغییر بدید.

حل خطا «Page Indexed Without Content»
حل خطا «Page Indexed Without Content»

درخواست کرال دوباره

در نهایت، اگه مشکلات صفحه خود رو برطرف کردید و همچنان وضعیت هشدار Page Indexed Without Content» رو می بینید، می تونید از Google بخواید که صفحه شما رو دوباره بخزه.

برای انجام این کار، به سرچ کنسول گوگل برید و URL صفحه مورد نظر برای خزیدن رو انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه Request Indexing کلیک کنید.

صفحه بازرسی URL بدون محتوا نمایه شده.
سپس گوگل صفحه شما رو دوباره بررسی می کنه و اگه همه چیز به درستی کار کرد، اون رو به درستی ایندکس می کنه.

در پایان، امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشه که یاد بگیرید چگونه رفع مشکل «Page Indexed Without Content» در سرچ کنسول گوگل رو انجام بدید. هر سوالی توی هر بخش از این آموزش دارید برای ما کامنت کنید. ممنون که تا اینجا همراه ما بودید.

نظر شما برای ما با ارزشه ،لطفا نظرتان را بنویسید

پیام بگذارید