پرش لینک ها

طراحی سایت چقدر هزینه دارد؟ همه چیز درباره هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی سایت

طراحی سایت چقدرهزینه دارد؟ این سوال مهمی است که ذهن هر فرد را قبل از راه اندازی سایت مشغول می کند. باید گفت عوامل مختلفی در تعیین قیمت سایت نقش دارند پس قبل از هر اقدامی این عوامل را بشناسید  و بدانید که کدام امکانات برای سایتتان الزامی است و با توجه به نیاز و الزام آن امکانات هزینه طراحی سایت برایتان مشخص شود در ادامه در مورد انواع طراحی ها، انواع سایت ها، پیچیدگی و بزرگ بودن سایت، تکنولوژی های سایت، تعداد صفحات و محتوی، امنیت و حفاظت اطلاعات، استفاده از گرافیک ها و عکس های با کیفیت، ترجمه محتوا به چند زبان خواهیم پرداخت. با در نظر گرفتن این متغییرها شرکت ها و افراد باید با دقت تصمیم بگیرند تا بودجه ای معقول و متناسب با نیازها و اهدافشان اختصاص دهند.  این مقاله عوامل مختلفی که هزینه طراحی سایت را مشخص می کند را بررسی می کند تا افراد بهترین تصمیم را بگیرند.

هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی سایت به موارد مختلفی بستگی دارد که می تواند بسیار مهم باشد. قبلا از سفارش طراحی سایت خود این موارد را در نظر داشته باشید و به خوبی به نکاتی که در ادامه برایتان آورده ایم دقت داشته باشید:

نوع پروژه هزینه طراحی سایت به نوع پروژه بستگی دارد در ادامه در مورد موثر بودن نوع پروژه خیلی ساده توضیح خواهیم داد تا راحت تر متوجه شوید طراحی سایت چقدر هزینه دارد؟ طراحی سایت با تیم جرگه این اطمینان را به شما خواهد داد که حرفه ای ترین سایت را داشته باشید.

طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی
طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی

سایت های شخصی

 معمولا تعداد صفحات کمی دارند و شامل بخش هایی مانند: درباره ی ما و تماس با ما هستند در نتیجه  این نوع سایت ها معمولا کوچک هستند؛ مانند ساخت یک سایت برای یک هنرمند محلی. طراحی سایت در زنجان یا در هر نقطه از ایران می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما برای طراحی سایت باشد.

 سایت های کسب و کار کوچک

شاید هر از چندگاهی شما هم از این سایت ها خرید کرده باشید این سایت ها معمولا چند صفحه دارند و شامل بخش محصولات یا خدمات (با توجه به نوع سایت) صفحه های خبری و اطلاعات (وبلاگ ها) و فرم های تماس با مشتریان هستند. همان طور که می بینید این نوع سایت ها در مقایسه با سایت های شخصی دارای صفحات بیشتر و مطالب بیشتری است. مانند یک فروشگاه لباس یا فروشگاه سوغات.

سایت های تجاری

سایت های تجاری به عنوان بنیادی آنلاین برای تبلیغ و فروش و ارتباط با مشتریان است. شامل صفحات محصولات در این سایت ها محصولات با جزئیات و توضیحات دقیق تری است. سیستم فروش آنلاین با درگاه های امن پرداخت هستند یا دارای سیستم مدیریت محتوا است به طوری که اطلاعات آن به راحتی به روزرسانی و مدیریت شوند. فرم تماس با مشتریان دارای فرم هایی برای تماس پشتیبانی هستند. حساب کاربری که بتوانند اطلاعات خود را داشته باشند وسفارشات خود را پیگیری کنند. صفحات خبری در این صفحات محصولات جدید و تخفیفات نشان داده می شود.و… تا اینجا متوجه تفاوت در نوع پروژه سایت ها شدید و حالا می توانید نوع پروژه خو درا انتخاب کنید.

تا اینجا در مورد انوع پروژه توضیح دادیم تا این مرحله نوع سایتتان را انتخاب کنید تا در ادامه بدانید طراحی سایت چقدر هزینه دارد؟

هزینه طراحی سایت به تخصص طراح ارتباط مستقیم دارد!

در ادامه توضیح خواهیم طراحان متخصص چه مهارت هایی دارند و چه مواردی را در سایت اجرا می کنند که باعث می شود امنیت سایت افزایش و از وقوع حوادث امنیتی جلوگیری شود و به تبع هزینه طراحی سایت افزایش می یابد. هرچه قدر تجربه طراح سایت بیشتر باشد مسلما هزینه طراحی سایت بیشتر خواهد شد چرا که طراحان با تجربه توانایی بیشتری در موارد زیر دارند.

امنیت سایت:  یک طراح متخصص این توانایی را دارد که امنیت سایت را فراهم کند که امنیت سایت بسیار حیاتی است و بر عملکرد کسب و کار و اعتماد کاربران بسیار موثر است. همین امر باعث افزایش هزینه طراحی سایت توسط طراح متخصص می شود طراح سایت شما باید به موارد زیر توجه کند.

رمزنگاری اطلاعات: طراحان سایت متخصص به راحتی اطلاعات کاربران سایت را رمزنگاری می کنند. توجه داشته باشید اطلاعات کاربران سایت ما باید قبل از اینکه وارد سرور شود رمزنگاری شود تا اطلاعات کاربران سایت در صورتی که به دست افراد غیر مجاز به عبارتی هکر ها افتاد غیر قابل استفاده و ناخوانا باشد.

آپدیت منظم نرم افزارها و افزونه ها: زمانی که نرم افزارها و افزونه ها در سایتتان نصب می شود بسیار مهم است تا به موقع آپدیت شوند تا احتمال خطر را کاهش دهند. چرا که آپدیت ها برای رفع بخش های آسیب پذیر نرم افزار ارائه می شود تا احتمال خطر و هک شدن را کاهش دهند.

استفاده از پروتکل https: این پروتکل ها میتوانند همه اطلاعات را رمزنگاری کنند و از  میانبرهای متعدد که آسیب های جدی وارد می کنند جلوگیری شود.

هزینه طراحی سایت با تیم جرگه
هزینه طراحی سایت با تیم جرگه

طراحی ریسپانسیو: برای اغلب ما پیش آمده که وارد سایتی می شویم ولی سایت به خوبی طراحی نشده و سایت ناقص نمایش داده می شود و نیاز به لپ تاب یا کامپیوتر دارد طراحی ریسپانسیو یعنی طراح این توانایی را داشته باشد که سایت را طوری طراحی کند که  در تبلت و گوشی و کامپیوتر به درستی نمایش داده شود که این امر نیز به نوبه خود باعث افزایش مشتریان و سود و به تبع آن باعث افزایش هزینه طراحی می شود.

اصول SEO: اصول سئو مجموعه ای تکنیک ها و روش هاست که برای بهبود رتبه بندی یک سایت در موتور های جست و جو مثل گوگل است. یک طراح متخصص به روش ها و تکنیک های سئو تسلط دارد در نتیجه به درستی آنها را اجرا می کند و شما در نتایج  جست وجو در رتبه های بالاتر قرار می گیرید و دارای بیشترین بازدید و اعتماد خواهید بود و به عنوان مثال اگر سایت فروشگاهی هستید در آمد بیشتری خواهید داشت.

پشتیبانی: پشتیبانی مگر می شود یک سایت را رها کرد و پشتیبانی نکرد؟ بله ! ولی طراحان متخصص سایت در قرارهای خود اغلب بخش پشتیبانی را در نظر می گیرند  که یکی دیگر از عواملی است که تعیین می کند طراحی سایت چقدر هزینه دارد؟ بعد از ارائه سایت توسط طراح حتی اگر در رتبه های برتر سایت باشید نیاز دارید برای نگهداری رتبه خود به طراحتان احتیاج دارید. البته مبلغ بالا نشانگر کیفیت کار نیست حتما نمونه کارها و نظرات مشتریان را بررسی کنید و با توجه به نوع سایتتان شخصی ، کسب و کارکوچک یا فروشگاهی طراحتان را انتخاب کنید.

هزینه طراحی سایت به پیچیدگی آن بستگی دارد!

پیچیدگی سایت ممکن است به دنبال نوع توسعه و طراحی و ویژگی های خاص آن افزایش یابد با توجه به توضیحات داده شده، میزان پیچیدگی لازم سایتتان را برآورد کنید و انتخاب کنید چه میزان از این موارد را می خواهید و برایتان الزامی است که در سایتتان داشته باشید. تا  بدانید طراحی سایت چقدر هزینه دارد؟

تعداد صفحات: هرچه تعداد صفحات یک سایت افزایش یابد زمان بیشتری برای سر و سامان دادن و مدیریت آن نیاز هست و این امر پیچیدگی سایت را افزایش می دهد.

امکانات: اضافه کردن امکانات پیشرفته و امن مانند پرداخت آنلاین، فرم های پیشرفته وCMS نیز به پیچیدگی سایت اضافه می کند.

طراحی ظاهری: استفاده از طراحی های خاص و استفاده از انیمشن های متنوع و تصاویر متعدد باعث ایجاد پیچیدگی می شود.

پیوند با سیستم های خارجی: ارتباط با سیستم های خارجی نیز می تواند به پیچیدگی سایت اضافه کند یک مثال خیلی ساده می زنیم تا قابل درک باشد اگر شما می خواهید در بخشی از سایتتان هواشناسی داشته باشید یا قیمت طلا به صورت به روز و آنلاین داشته باشید این برپیچیدگی سایتتان اضافه خواهد کرد و در نتیجه قیمت طراحی سایتتان افزایش خواهد یافت.

سفارشی سازی: اگر سایت نیاز به سفارشی سازی داشته باشد به تبع هزینه طراحی سایت افزایش خواهد یافت به عنوان مثال خیلی ساده تا برایتان ملموس باشد اگر بخواهید بخش هایی را با رنگ خاص بنویسید که به صورت پیش فرض وجود ندارد و نیاز به کد نویسی دارد.

نکات مهم در هزینه طراحی سایت

در طراحی وب سایت ممکن است بسیاری از موارد هزینه طراحی سایت را تحت شعاع خود قرار دهد. در ادامه برخی از مهم ترین امکاناتی که هر سایت می بایست داشته باشد را برای شما آورده ایم:

طراحی ظاهری و تجربه کاربر یا به عبارتی UI,UX

در طراحی UI یک متخصص باید طراحی های مربوط به المان های مختلف مانند سایت یا نرم افزار را نه تنها زیبا طراحی کند بلکه باید هماهنگی های فونت و آیکون ها و رنگ ها و سایر عناصر گرافیکی را نیز انجام دهد. در طراحیUX یک طراح نه تنها باید طراحی زیبا و کاربر پسند را انجام دهند بلکه باید نحوه ارتباط با کاربران را ایجاد کند تا میزان رضایت کاربران افزایش یابد.

 ارتباط موقعیت جغرافیایی با هزینه طراحی سایت

هزینه ها در مناطق مختلف، متفاوت است. موقعیت جغرافیایی متفاوت هزینه ای متفاوت دارد به عنوان مثال یک سایت اگر تیمش در شهر کوچک باشد با امکانات مشابه قیمت کمتری نسبت به تیمی که در شهر بزرگ است دریافت می کنند. این امر  به دلیل گران بها بودن هزینه اجاره دفتر، هزینه زندگی و هزینه های حمل و نقل است. درنتیجه تیمی را انتخاب کنید که در شهر های کوچک باشند ولی این به این معنی نیست که در شهرهای کوچک تسلط کافی ندارند، پس می توانید نمونه کارهایشان را مشاهده کنید.

هزینه های نگهداری و به روز رسانی

توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین عامل های موثر در هزینه های ساخت سایت است هزینه پشتیبانی و به روزرسانی های سایت است. در هنگام عقد قرارداد با طراح سایت بخش نگهداری و به روز رسانی سایت و هزینه اش را مد نظر قرار دهید.

جمع بندی نهایی:

دراین مقاله در مورد عوامل موثر بر هزینه طراحی سایت  صحبت کردیم و گفتیم عوامل متعددی مانند: نوع پروژه، پیچیدگی سایت، میزان تخصص طراح، هزینه های نگهداری و به روز رسانی، امکاناتی که می خواهید سایت داشته باشد و موقعیت های جغرافیایی همگی درهزینه طراحی سایت تاثیر گذارند و مبلغ دقیقی قابل ذکر نیست. در هر حال در بسیاری از سایت ها شما با مبالغ خیلی متفاوتی رو به رو می شوید که قیمت بالا نشان دهنده کیفیت نیست تمامی موارد را با ذکر مثال در بالا توضیح دادیم و همان طور که گفتیم در هزینه طراحی سایت عوامل مختلفی دخیل هستند در نتیجه موارد گفته شده را مد نظر قرار دهید و با توجه به بازخورد و رتبه بندی ها و تجارب موفق طراح، طراح سایت خود را انتخاب کنید.

 

پیام بگذارید

Home
Account
Cart
Search