پرش لینک ها

نحوه پاک کردن رنک مث از وب سایت و دیتا بیس

نحوه پاک کردن رنک مث از وب سایت و دیتا بیس

می خواید rank math رو از وب سایت تون حذف کنید؟ در ادامه همراه این مطلب از طراحی سایت شرکت جرگه باشید تا نحوه پاک کردن رنک مث از وب سایت و دیتا بیس رو به شما آموزش بدیم. برو بریم! 😍

اگه این غیرفعال‌سازی موقتی ست، خوشحال خواهید شد که بشنوید که می‌تونید با خیال راحت Rank Math رو غیرفعال و حذف نصب کنید. برای انجام این کار میتونید مراحل زیر رو طی کنید.

  1. وارد وب سایت وردپرس خود شوید.
  2. به Plugins بروید.
  3. رنک مث رو در صفحه افزونه ها پیدا کنید و روی غیرفعال کردن کلیک کنید.
غیر فعال کردن rank math
غیر فعال کردن rank math

4. منتظر بمونید تا صفحه دوباره بارگذاری بشه، سپس روی Delete کلیک کنید تا پاک کردن رنک مث از وب سایت انجام بشه.

Delete کردن rank math
Delete کردن rank math

انجام این کار بی خطر هست، حذف موقت افزونه هیچ یک از داده های Rank Math رو از پایگاه داده یا database شما حذف نمی کنه. در صورتی که می‌خواید فقط ویژگی‌های خاصی از Rank Math رو خاموش کنید، به شما توصیه می‌کنیم به جای حذف نصب کل افزونه، این آموزش رو برای غیرفعال کردن ماژول‌ها در Rank Math دنبال کنید.

در صورتی که بخواهید به طور کامل تمام داده های Rank Math رو از دیتا بیس خود پاک کنید. لطفا در ادامه همراه ما باشید.

هنگام پاک کردن رنک مث از وب سایت و دیتا بیس با استفاده از روشی که ما قصد داریم اون رو به شما دهیم، سختی زیادی نخواهید کشید. لطفاً فقط در صورتی ادامه ی متن رو بخونید که مطمئن هستید به آن داده‌ها نیاز ندارید و می‌خواید از ابتدا شروع به سئو سایت کردن کنید در غیر این صورت به طور کامل رنک مث رو مجدداً پیکربندی کنید.

حذف کامل داده های Rank Math

اگه می خواید به حذف کامل افزونه با تمام داده ها ادامه بدید، از این فیلتر استفاده کنید:

/**
 * Filter to remove Rank Math data from the database
 */
add_filter( 'rank_math_clear_data_on_uninstall', '__return_true' );

مطمئن بشید که کار های زیر رو انجام دادید:

  1. اگه از قبل فعال نشده باشه، Rank Math رو فعال کنید.
  2. به Appearance > Theme File Editor (برای تم کلاسیک) یا Tools > Theme File Editor (برای Block Theme) در قسمت مدیریت وردپرس خود برید.
Theme File Editor
Theme File Editor

3. اکنون کد بالا رو به فایل rank-math.php تم خود اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که پس از افزودن کد، روی دکمه Update File کلیک کردید.

Update File
Update File

4. سپس به صفحه Plugins برید و Rank Math رو پیدا کنید. اکنون که فیلتری برای حذف داده‌های Rank Math اضافه کردیم؛ یه اعلان اقدام غیرقابل برگشت رو مشاهده خواهید کرد. اگه ترجیح میدید تمام داده های Rank Math رو به طور کامل حذف کنید، روی Deactivate و سپس Delete کلیک کنید.

5. پس از حذف Rank Math، می تونید دیتا بیس خودتون رو بررسی کنید تا مطمئن بشید که فایل های Rank Math به طور کامل حذف شدن و پاک کردن رنک مث از وب سایت و دیتا بیس انجام شده. برای انجام این کار، وارد دیتا بیس خود بشید.

ممکن هست لازم باشه با هاست وب خود برای مکان دیتا بیس و جزئیات ورود به سیستم تماس بگیرید. پس از اتمام کار، پیشوند زیر رو کپی کرده و در نوار جستجوی دیتا بیس خود قرار بدید.

rank_math

اگه جدول Rank Math رو با پیشوندی مانند این ( rank_math ) مشاهده کردید، می‌تونید روی Drop کلیک کنید تا جداول از دیتا بیس خود حذف بشه.

حذف کردن رنک مث از دیتا بیس
حذف کردن رنک مث از دیتا بیس

توی این مطلب سعی کردیم همه ی موارد مربوط به نحوه پاک کردن رنک مث از وب سایت و دیتا بیس به صورت قدم به قدم به شما آموزش بدیم و بتونید به تنهایی این کار رو انجام بدید. شما چه روش دیگه ای برای پاک کردن این دارید؟

پیام بگذارید

Home
Account
Cart
Search